נטוויז'ן ואני

 

כל אחד עובר אחת לאיזה זמן מוגבל דרמה עם גוף מסוים, תאגיד, חברה, ספק שירותים וכאלו, שגורמים לו להרגיש חוסר אונים, ייאוש גדול ורצון עז לשבור את הכלים. הרוב מוותר באיזושהי נקודה, המיעוט מנהל מלחמות מייגעות עד שהצדק יוצא לאור, או שלא. אני מסרבת לוותר, ויוצאת בזעם כנגד כל עוולה או מחדל שכאלו. כן, שמעתי שזה לא בריא למערכת החיסונית, וזה, אבל כנראה שיותר חשוב לי להיות צודקת מאשר להיות חכמה.

והיום על המוקד נטוויז'ן, ספקית האינטרנט, שהוכרזה בסקר שערך "מעריב" לא מזמן כמשובחת ביותר מבין הספקיות, ואשר כל לקוחותיה מתמוגגים ממנה. לפני כמה חודשים, ברגע של חולשת דעת, ואחרי בעיות רשת כאלו ואחרות שלא נפתרו, החלטתי לעזוב את הספקית שלי, ולעבור לנטוויז'ן. החיבור אמנם היה מהיר, ממש דקות, אבל מאותו רגע התגלו מכשולי תעבורה קשים, ובמשך שעתיים ניסיתי, בעזרת התומכים הטכניים שלהם, לפתור אותם. מאחר שאני אדם קצר רוח, בתום שעתיים בטלפון נמאס לי וביקשתי מהתומך האחרון איתו דיברתי להתנתק מהם לנצח. אין בעיה, אמר לי האיש, ואני לא ההנתי להטיל ספק.

אחרי שהגיע אלי החשבון הראשון הבנתי שמעולם לא נותקתי. וכך התחילה מסכת של עשרות שיחות טלפון שנמשכה כחודש עם תומכים וטכנאים ומוקדנים, שכל אחד מבטיח לי שאו-טו-טו מנתקים אותי ומודיעים לי והכל יהיה בסדר, אבל כלום לא קרה. בשיחה האחרונה איימתי על נציג/ת נטוויז'ן שאם לא מנתקים אותי, ניפגש בבית המשפט.

ואז התקשר בועז. השעה הייתה 22:00, ובועז פצח בנאום מתוק וחביב, ובלשון חלקלקה עד כדי פלירטוט, והחמיא לי על נחמדותי וקולי הערב (הכל נכון, אבל היי, אתה נציג של נטוויז'ן, ואני לקוחה הרוצה להתנתק מכם!), וניסה לשכנע אותי להישאר עמם, והתנצל על שעד היום לא נותקתי. למרות שאני נוטה להתמוסס נוכח מחמאות עמדתי במריי וסרבתי. בתום רבע שעה שינה בועז את הטון ואמר לי, אוקיי, שלחי פקס עם צילום תעודת הזהות שלך, וחתמי שאת רוצה להתנתק. זעמתי והשתוללתי. למה להתחיל בעוד בירוקרטיה מעצבנת? למה לא אמרתם לי מלכתחילה, שזה מה שעלי לעשות? ומה הסיפור עם הת.ז שלי?

עוד כמה ימים עברו, שלחתי פעמיים את הפקס המבוקש (בפעם הראשונה ברור שהוא לא הגיע), התקשרתי ואישרו לי שהניתוק בתוקף. לא נותר לי אלא לרדוף אחרי 59 השקלים שכבר נגבו ממני בעוון שעתיים תיאורטיות בהן הייתי מחוברת לנטוויז'ן. לא נורא, עברתי גם את זה, על פי אותו נוהל (עשרות שיחות וכו'). בשבוע שעבר שמחתי לראות ש-59 שקלים חזרו לחשבון שלי, ואני יכולה לצאת ולהתפרע עם הכסף האבוד. 

ולכן, רק אם אתם רוצים קשר בל יינתק, חתונת דמים עם ספקית האינטרנט שלכם, ורק אם בועז מוצא חן בעיניכן או בעיניכם כדאי לכם להתקשר לנטוויז'ן. בכל מקרה אחר, חשבו פעמיים.

18 מחשבות על “נטוויז'ן ואני

 1. היית צריכה לדרוש מכתב שבו כתוב שנותקת .
  מלכתחילה, זה הנוהל עם ספקים וחברות מהסוג הזה.
  אחרי זה, מסתבכים, כמו שאת הסתבכת, וחבל.

  חבל, מאוד.

 2. שהמשיכו לגבות חצי שנה ! ועכשיו גם תובעים את הכסף. בהשוואה הייתי אומרת שנטויז'ן מלאכים באמת. נו מה עושים עם החברות האלה ? זה השוק החופשי שהבטיחו לנו ? השחרור מעריצות הביורוקרטיה ? ניראה שהתחרות החופשית היחידה בשוק הזה היא מי דופק את המשתמש יותר

 3. היה סיוט קשה להתנתק מהם ולקבל בחזרה את הכסף, ובסוף קיבלתי רק חודשיים אחורה, ולא את כל 5 החודשים שחוייבתי סתם, בלי להשתמש…

  הבעיה היא שהם מחזיקים את מספר כרטיס האשראי שלך ואת מס' תעודת הזהות ועושים מה שבא להם.

  צריך להילחם בענין הזה עד חורמה. לא לאפשר ל"יס", נניח, להעלות את המחיר של המנוי "כי נגמר לך המבצע השנתי", בלי לעדכן אותך, רק מפני שהם מחזיקים את כרטיס האשראי שלך כשבוי בידיהם.

 4. דבורית! האיש ששלח את הלינק לנטוויז'ן הוא אהרון האופטמן, ואם אני זוכר נכון את השם הרי שהוא היה העורך, ונדמה לי גם המייסד, של "פנטזיה 2000", כתב העת הטוב ביותר שאי פעם ראה אור בשפה העברית. כנער, הייתי חי בשביל המגזין הזה. כל מה שאני יודע על החיים אני יודע ממנו. אני עדיין שומר את גיליונותיו, ועדיין מפנטז שיום יבוא וגם לי תהיה דירה ברחוב בוקי בן יגלי (הכי קרוב שהגעתי היה לרחוב בר כוכבא, מטר משם). שואו ריספקט. ובהזדמנות, תציגי בינינו.

 5. צריך לארגן איזו הפגנהמחאה מסיבית נגד חברות האינטרנט בישראל, בקשר למחירים, בקשר לשירות, ובקשר לUpload.
  לכולם נמאס מזמן להיות הפרייארים, רק צריך לאגד אותם ביחד.

 6. ונגיד שהמחאה שאתה מדבר עליה אכן תצא לפועל ותגרום לתוצאות שהניעו אותה להתנהל לצאת לפועל, אתה חושב שהיחס של אותם
  ספקיי האינטרנט למיניהם או חברות שצורת ההתנהלות שלהן דומה יישתנה? התשובה היא לא, וההוכחה לכך היא "הוט", שהשירות שלה היה גרוע עוד כשהיו שלוש חברות נפרדות, התוכן שלהן היה גרוע באותה מידה כמו עכשיו וכו', וכך הדבר נשאר גם אחרי שהן התאחדו לחברה אחת. אני פסימי לגבי הרעיון שלך מכיוון שחברות שונות התאחדו לחברה אחת כמו בדוגמא שהבאתי על "הוט", וההתנהלות שלהן הפכה לגרועה יותר מלפני כן. אני לא אומר שלא צריך לפעול נגד ספקיי האינטרנט ונגד חברות שמזלזלות בלקוחות שלהן ולא נותנות שירות ותוכן הולם, אבל לא בשביל לגרום לתוצאה שאתה הצעת.
  גם אל תשכח ששוק האינטרנט דורש שתהיה תחרות כדי שאנחנו הלקוחות נתעמת עם עצמנו איזו חברה יותר טובה וכדאית.

 7. יכול להיות שאתה צודק, אבל אני התייחסתי ל"כולם נמאס מזמן להיות הפרייארים, רק צריך לאגד אותם ביחד", ולכן הבנתי שהוא מתכוון שצריך לאחד את חברות האינטרנט.

 8. תומכים לא יכולים להבטיח שינתקו אף אחד,
  נא לדייק, כתיבה מגמתית נוטה להתהדר ברצף שקרי
  וזה מה שקרה במכתב המחאה הזה.
  העיקר שהוצאת החוצה הכל גם מה שלא קשור לנטוויזן
  ממני החבר של בועז

 9. תודה לנט ויז'ו ואני שכתבה את סיפורה. וסיפורי הוא שאני עדיין מקבלת חשבוניות לתשלום מנטוי'ן 20 חודשים
  אחרי הניתוק. כמובן שעצרתי את הוראת הקבע.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s