מקלות וגזרים

שבע הערות על "לרדת בגדול 2”, ערוץ 10

1. מי אמר שלשמנים אין חוש הומור, הנה, אחד המתמודדים אמר כבר בהתחלה (או שכתבו לו את השורה הזאת?) "אני לא שמן, יש לי בעיה עם התאים, הכל טעים לי”.
אחרת הוסיפה "היכה בי שאני חזרזירה שאני טורפת בלי הכרה”, ושלישי: "הבנתי שאני פח זבל, פח זבל שמכניס הכל לתוכו" ורביעית "הדמעות של היום זה הצחוק של מחר”.
כל משפטי המופת האלו נאמרו אחרי שהביאו את השואבים האנושיים שמשתתפים בלרדת בגדול 2 למעדנייה בפעם האחרונה לפני שסוכרים להם את הפה לנצח נצחים, והופכים אותו למועמדים פוטנציאליים להתמודד בהדוגמניות 3.

2. להבדיל מתוכניות כמו הישרדות, כוכב נולד, רוקדים עם כוכבים או הדוגמניות, שכל אחד (נניח) היה רוצה להגיע אליהן, אין אדם סביר שהיה רוצה להשתחל ללרדת בגדול. להגיע לשם זאת הודאה בכך שהגעת לאיזושהי תהום, דרך ללא מוצא, שהחיים שלך בסכנה. לרדת בגדול מיועדת לבעלי משקל עודף שניסו כבר הכל, או, אולי למעשה יותר מדויק לומר שלא ניסו שום דבר. מה שמתמרץ אותם היא כנראה העובדה שיהפכו לכוכבי טלוויזיה, ושהמאמצים שלהם להשיל עשרות קילוגרמים יתועדו מול פני האומה. הגבולות בין הפרטי לציבורי מיטשטשים. הגוף שלהם הופך נחלת הכלל, והם לא חשים, כנראה, שום בושה לפשוט חולצות ולהניח לפיסות הגוף העודפות שלהם להתנפנף קבל עם.
במילים אחרות, מדובר בפריק שואו. יושבים שני מיליון איש (או טיפה פחות) בסלונם לעת לילה, יש לקוות שלפניהם מונחים רק מלפפונים קטנטנים חתוכים דק דק, אותם הם מקנחים בכוסות מים זכים, וצופים בגושי הבשר האנושיים הרוטטים האלו שמסרסרים בגופם. זה מה שיש להם, עשרות קילוגרמים מיותרים שטיפחו במשך עשרות שנות חיים, עד שהתברר פתאום שהם, הקילוגרמים יכולים להוות עבורם קרש קפיצה למוד סלבריטאות.

3. לא מפתיע, לפיכך, שגם הדוגמניות וגם לרדת בגדול נוצרו בערוץ 10. מדובר בשני קצוות של אותו מקל, למעשה באותו קצה, שהרי מהצד השני מה אפשר למצוא אם לא גזר?
ואפשר להרחיב את היריעה ולמצוא היגיון אקזיסטנציאליסטי בלוח השידורים של הערוץ, אם מוסיפים לשתיים האלו גם את על החיים ועל המוות, רוצה לומר: לא יעזור לכם, דוגמניות וונאבי או רזים-לעתיד, בסופו של דבר תמצאו את עצמכם באותו מקום, כששי אביבי ומיקי חיימוביץ' מנסים להכין אתכם, את כולנו לעולם הבא.

4. וציפי שביט? המנחה של העונה הנוכחית, כמו גם של זו הקודמת, היא ההוכחה שזה אפשרי. מי שזוכר אותה מהגלגול הקודם שלה, ודאי יסכים שהיא הדמות האידיאלית להנחות את המירוץ הקלורי הזה, רול מודל מושלם. וכי את מי יביאו להנחות? את מיכל זוארץ או את נטלי עטיה? הרי רק מתסכול יעלו המתמודדים עוד כמה קילו.

5. והגימיקים: התמונות של המתמודדים כשהיו צעירים ויפים, השמן מכולם ששוקל 180 קילו שנחירותיו בלילות מרעידות את הקירות ומעירות את כל השאר, החשש הנורא פן יוסיפו להם שמן למזונות, הווידויים האישיים הנוגעים ומי יודע מה עוד מחכה לנו.

6. אז בסוף שימי הלכה הביתה. הכל מקנאה: רק בגלל שהיא הכי רזה מבין כל המתמודדים, כלומר היא הגיעה לשם בטעות עם משקל דו ספרתי, להבדיל מכולם, שהספרה 1 מתנוססת בגאון לפני המשקל שלהם. חוצפה. אני במקומה כבר הייתי מקימה מהומה.

7. אז מה? נמשיך לצפות? ברור, מי לא אוהב גמדי קרקס ונשים עם זקן בסלון שלו. מי לא אוהב להרגיש נורמלי בסופו של יום, וזה מה שלרדת בגדול 2 עושה, גורמת לך להרגיש טוב עם עצמך, אז מה אם זה על חשבון אחרים.

* פורסם כביקורת טלוויזיה במעריב של היום.

עדכון, רביעי: חוקרים מאונ' חיפה מאשימים את התוכנית בשימוש בשיטות הנהוגות "בבתי סוהר ועם חולי נפש".

33 מחשבות על “מקלות וגזרים

 1. נתחיל מהסוף: שימי הלכה כי הגיע לה לעוף. יד על הלב, אם את היית בקבוצה שלה, לא היית מעיפה אותה? היא זיינה להם את המשימה וגם ירדה קצת. לא קצת במונחים אבסולוטיים, קצת באחוזים.
  ההבדל בין לרדת בגדול לבין שאר הריאליטיז הנ"ל, הוא שגם המפסידים מרוויחים את החיים שלהם חזרה. עם אותו הר אדם שהגיע במשקל 180 קילו יצליח לרדת ל110 ואז יעוף מהתוכנית, יתכן שזה שווה לו בתוחלת חיים של עוד 5-20 שנה.

 2. אני מצטערת, דבורית. אני סופר-מעריכה אותך, אבל אני חושבת שפיספסת פה בגדול. ואם יורשה לי- רואים שיש לך נפש רזה ושמעולם לא נאלצת לעבור משטר דיאטה.

  להניח שהמתמודדים הגיעו כדי להיות סלב זה.. רחוק מהמציאות בלשון המעטה. אין מצב. הם צריכים תוכנית שתדרבן אותם, שתתן להם פוש, שתכפה עליהם לרזות. זה מה שהם רוצים. לא להיות מפורסמים. ההפך. ובנוסף, אין מצב שאנשים שהגיעו לשם לא עשו דיאטה בחייהם. ובכלל לקרוא להם "שואבים אנושיים" בעיתון שמודפס בכלל המדינה זה.. אפילו דיי מגעיל.

  דבורית, אני מצטערת אבל הפעם איכזבת אותי.

 3. לא הבנתי למה האנשים האלה מוכנים לעבור השפלה פומבית ולמה אני צריכה לחזות בה. אבל ככל שהפרק התקדם הבנתי שאני רואה את זה כהשפלה כי אני חושבת במונחים של אישה רזה, שכמו רבות אחרות הפנימה שמשקל עודף הוא כשלון ביכולת השליטה. לאט לאט הבנתי (ודווקא תמונות המתמודדים לפני ששמנו חידדו את זה אצלי יותר) שאין אדם שיכול להשתלט על כל פרט בחייו, ולדאבונם הרב המבנה הגנטי שלהם רק מחריף את הבעיה (שבמקרה של חלקם כבר איננה רק בעייה של עמידה בסטנדרטים חברתיים נוקשים אלא בעיה בריאותית של ממש). ההבנה הזאת הייתה קיימת אצלי ברמה התיאורטית אבל כנראה שנזקקתי לתכנית כדי שתכה בי באמת. היא גרמה לי להתבייש בעצמי הרבה יותר ממה שאני חושבת שעל המתמודדים לחוש בושה כשגופם נחשף לעין כל. ככה נראה אדם שמן, ככה הוא מדבר, ככה הוא חי. תראו, תפנימו, תבינו.

 4. ראשית ע', חשבתי שוב על דברייך, ואני תוהה למה להראות אותם בתוכנית בולסים בקדחתנות קילוגרמים של מזון זה בסדר, ולכתוב "שואבים אנושיים" זה לא בסדר

  לינוי, אני לא מזלזלת חו"ח במצוקה ובבעיות, ובכך שמדובר בסכנת חיים. בוודאי שאני יודעת את זה. אבל אני לא חושבת שאת או אני צריכות להתערטל בטלוויזיה, או כל אדם אחד, רק כדי שאפשר יהיה לבהות בגוף שלו ולצקצק בזעזוע. לא בכדי השוויתי בינם לבין הדוגמניות. , שהרי כולם על אותו ציר, רק בכיוונים אחרים.
  יש כל מיני דרכים להתמודד עם המשקל, אני לא חושבת שצריך היה להפשיט אותם, באמת שלא, או להצעידם כבהמות בפרומואים כמו שכתב ידידי ירון טן-ברינק בידיעות היום.
  יש זלזול עצום בהתייחסות אליהם. וכבר כתבתי פריק שואו. אני לא רוצה לחזור על עצמי.

 5. יוצאת מתוך נקודת הנחה דוגמטית.
  "להגיע לשם זאת הודאה בכך שהגעת לתהום, דרך ללא מוצא" .
  למה ?
  יש כאן הנחה סמויה, לפיה אם אני סובל מבעיה – תהא אשר תהא – הטלוויזיה היא עבורי מקום לפתרון הבעיה, ולא סתם מקום – אלא כזה שמגיעים אליו אחרי שניסיתי הכל.
  וטענה כזאת היא בדיוק מהסוג שמשחק לידיהם של יוצרי התכנית, שרוצים להמשיך להפיק את הפריק-שואו שלהם וזקוקים לאומללים והתמימים שמאמינים בכוחה המאגי של הטלוויזיה לפתור את בעיותיהם.

 6. אני חייבת להתוודות: לא צפיתי מימיי בסידרה הזו. לא במקור האמריקאי (אולי חצי פרק), לא בעונה הקודמת, ואין ספק שגם לא אצפה בעונה הנוכחית (הפרומו של אחד מפרקי העונה הקודמת בו צולמו המשתתפים מתחת למים כשהם בבריכה וברקע קולות של לוויתנים עשה לי בחילה ובכך סיימתי את הרומן שלי עם התוכנית עוד בטרם זה החל).

  ולמה אני לא צופה בזה? התשובה פשוטה. כי בתור מישהי שלפני בדיוק שקלה 22 קילו יותר ממה שהיא שוקלת כיום (וישבנה עדיין גדול מדי לטעמה), אני חושבת שאדם צריך להיות נואש להפליא ותאב פרסום בצורה חולנית על מנת להגיד לעצמו "אני לא מסוגל בשום דרך אחרת למעט השפלה פומבית" ולהסכים לבזות את עצמו בעודו מכניס את כל העולם ואחותו לתהליך האישי להפליא הזה (שלא לומר קשה ולעתים כואב).

  (אני אימנע מלהביע את דעתי בנוגע לדיאטות מחץ טלויזיוניות)

  בקיצור – אני מסכימה עם כל מילה שלך. פריק שואו מטריד ומבחיל. מוטב שכל בטטות הספה יקומו וייצאו לרוץ כמה סיבובים מסביב לשכונה במקום לצפות באשפה הזו.

 7. "יש לקוות שלפניהם מונחים רק מלפפונים קטנטנים חתוכים דק דק, אותם הם מקנחים בכוסות מים זכים"

  חס וחלילה.
  תוכנית כזו יושבים לראות רק עם אבטיח, פיצוחים וקולה (לא דיאט! אסור דיאט!)
  כל הפואנטה היא להגיד 'אני לא שמן. תראי אותם'.

  כמה שזה עצוב.

 8. כל תוכנית ריאליטי (השם הדבילי הזה מה ריאלי כאן, כלום) היא מופע גלדיאטורים הרי, זה כל הסיפור. גם לרדת בגדול.

  בגדול, אני לא צופה אף פעם בריאליטי זה משעמם. למעט דקות קצרות שקופצות לעיניים תוך זיפזוף אין לי חשק לצפות במופעי השפלה.

  ולכן קשה היה לקרוא את דברייך אודות אותם "שואבים". בכך בעצם את משתפת פעולה בהשפלת השמנים: כי זה ביטוי משפיל. והוא מתייחס, מטבעו הלשוני, לכלל האנשים השמנים. העובדה שעורכי התוכנית והערוץ הרצוץ מצאו לנכון לעשות כסף על חשבון השמנים הללו תוך שהם מבזים את אותם אנשים חולים (הרי הם אנשים חולים, אין לי מושג איך אפשר להגיע לממדים כאלה לתומי אני חושבת שאדם שמגיע לגדלים שכאלה מגיע לשם מתוך שהוא חולה במשהו איזו מחלה אורגנית אין לזה הסבר אחר להערכתי) וגם העובדה שהם עצמם משתפים פעולה עם ההשפלות ששופכים עליהם – כל זה לא מצדיק את הביטוי הנורא שהכתרת בו אותם כי לא רק שאין בו טיפה של אמפטיה יש בו גם מין הלעזה והגחכה
  .

  ברור ש"אין שום סיבה" וכאילו "לא ברור למה" מפשיטים אותם, מה אי אפשר לרוץ על חוף הים לבושים בחולצה צריך לרוץ חצי ערומים? וברור שהסיבה היחידה לדרך ההצגה המסוימת הזאת ועוד לצורך הפרומו היא הרצון לצוד מציצנים לרוב ורייטינג גבוה. כל מופעי הריאליטי, רוב רובם המכריע, מבוססים על יצר המציצנות הנמוך והזול ביותר ועל השפלה, על העונג ששואב הצופה מהתבוננות במושפל ((כלומר ניונאס של סאדיזם מזן מסוים) כפי שאז מזמן עשו עם הגלדיאטורים. ולא משנה אם מדובר בחולי כמו זה של האנשים השמנים או בקהות החושים ורדיפת הפירסום והחשיפה העצמית המטריפה של הדוגמניות או בלהיטות הכמעט דתית להתפרסם ולהצליח עלאק הפטריוטיות והרצון "לתרום למדינה" של אנשי העסקים האסרטיביים בתוכנית השגריר בערוץ 2 בחיקוי של טראמפ וכו'. תמיד מדובר באותו דבר: המציצנים רוצים לראות "מי ינצח" כלומר מי יטרוף יותר באכזריות ומי יבזוז את חברו בלי חשבון ובחשק ומי יקדש את המטרה על מזבח ההצלחה רק כדי ל"הגיע" לקו הסיום; הם רוצים לראות את יצר הניצחון חשוף ובוער, הם רוצים לראות את זה בעיניים קורה ו"על אמת"; וזה מה שקורה גם עם השמנים וגם אצל המקלות הדוגמניות וגם אצל השגרירים. זה קורה תמיד בריאליטי ואין שום היפוך מעניין בלוח השידורים של ערוץ 10: בריאליטי הצופה תמיד מזדהה באופן חלקי ומסויג תוך שהוא משווה את המתחרש על המסך לעצמו, כשבסוף הטורניר המשווה הוא מרגיש "יותר טוב ויותר בן-אדם" מאלה הפרושים על מסך. אצל השמנים הוא יותר רזה ויותר בריא ו"לא מסכן", ואצל המצליחנים ורודפי הפירסום הוא "יותר נורמלי" ויותר "בן-אדם" כלומר טוב יותר מוסרית ו,שמח בחלקו" להבדיל ממשתתפי התוכנית שהם כמובן לא יכולים להיות "שמחים בחלקם", וכך הלאה. תמיד תמיד מדובר באותו יצר, שעליו מתבססים יוצרי הריאליטי ברדיפתם הייצרית לא פחות והחייתית לא פחות לכשעצמם אחר הכסף וההצלחה – בהתאם לסולם ההצלחה שהם עובדים עלפיו. שגורם להם להמציא תוכניות שכאלה. וחוזר חלילה

  ערוץ 10 איכזב בגדול. לא לזה קיוו והתפללו כשהוא הוקם. חוץ מחדשות אין לערוץ הזה מה להציע. פשוט כלום

 9. אני מסכימה איתך ברוב הדברים.
  אבל
  שואבים לא מתייחס לכל האנשים השמנים, הוא מתייחס למה שהראו על המסך: חגיגת בליסה
  מטורפת, בהמית וחסרת שליטה רגע לפני שהם נכנסים למשטר
  ולא התכוונתי לשוב דבר אחר מעבר לזה.
  כל דבריי נועדו לומר משפט אחד:
  משתתפי לרדת בגדול מושפלים עד עפר וחולשתם הגדולה מנוצלת בלי בושה.

 10. הם אכן מנוצלים אני לא נכנסת לשאלה למה הם משתפים עם זה פעולה ולמה הם מגיעים לתוכנית

  דבורית. את כתבת:
  "כל משפטי המופת האלו נאמרו אחרי שהביאו את השואבים האנושיים שמשתתפים בלרדת בגדול 2 למעדנייה בפעם האחרונה לפני שסוכרים להם את הפה לנצח נצחים, והופכים אותו למועמדים פוטנציאליים להתמודד בהדוגמניות 3. "

  תסתכלי טוב. "הביאו את השואבים האנושיים שמשתתפים…" השואבים האנושיים. כלומר יש אנשים שהם "שואבים אנושיים". מי הם השואבים? מי אלה אותם שואבים? אלה הם האנשים השמנים. אלה האנשים שיכולים להשתתף בלרדת בגדול. הם אלה שמתאימים לתוכנית וגו'. הביטוי הנ"ל מתייחס לאנשים שמנים. לכלל האנשים השמנים באשר הם כאל אנשים ששואבים אוכל מזון וכך משמינים. שאם לא – לא יתאימו ללרדת בגדול. זו היא משמעות הביטוי. פשוט. סתם התחלקות נראה לי. צריך טיפה לשנות את הניסוח

 11. יש לקוות שלפניהם מונחים רק מלפפונים קטנטנים חתוכים דק דק, אותם הם מקנחים בכוסות מים זכים

 12. היא תוכנית שיכול לצאת ממנה משהו טוב. קודם כל, כמו שחייש ציין, המתמודדים, גם אלה שיודחו בהמשך, יזכו בכך שישילו ממשקלם אי אילו קילוגרמים. דבר שני, הפריק שואו הוא בעיקר בתוכניות הראשונות, אחר כך זה כבר הופל למאבק שאפשר להזדהות איתו ואף לשאוב ממנו השראה לשינוי אורח החיים של הצופים בבית.

 13. תודה 🙂
  וגע"ס, את יודעת טוב מאוד מה קורה לרוב משילי הקילוגרמים אחרי תקופה קצרה או ארוכה. יש על כך מחקרים

 14. יש לי בעייתיות עם שיטת ההרזיה הכפייתית שמוצגת בתוכנית, עם ההצגה של המשתתפים בעירום (אנשים שאני מניחה שברובם לא עומדים עירומים מול המראה, אז מה פתאום מול עם ישראל), הצורך לספר לנו את משקלם (היה מספיק לנו לדעת כמה רזו), וכן הלאה.. אין כאן אלא מופע שעשועים של הזכיינים. ממש כמו שביום שישי בערב הלוט יירד מעל במת ערוץ 2 ונראה את הזייפנים של כוכב נולד..
  אבל עם שומן יש לנו קושי. עם זייפנים לא.
  אנשים שמנים מייצגים לנו משהו שאנחנו לא רוצים לראות בעצמנו, חולשה אנושית, איך הם הגיעו לזה? מחלה.
  אני מצטערת להגיד לך דבורית אבל אני משוכנעת שרובם לא חולים אחרת הם לא היו מגיעים לשם, אם היא מדדה לאחד מהם את הדופק והוא הגיע ל150, בזמן ריצה אחרי אימון של שבוע.. אני ששוקלת הרבה פחות מהם, מגיעה לדופק הרבה הרבה הרבה יותר גבוה בזמן ריצה, בזמן עליה במדרגות, אני לא בכושר, ועם כל הכבוד הרב ל"שואבים" היקרים, כנראה הם בריאים מספיק כדי להגיע לתוכנית הזו ולאימונים המסיביים שהם עוברים שם. אני לא הייתי מתקבלת. הגוף שלי לא היה עומד באימונים הסיזיפיים אני אומרת לך. (הם עברו בוינגייט הרי סדרות בריאות וכושר, זה אומר הרבה יותר על בריאות אדם ממשקלו, למרות כמה שאנחנו אוהבים להגיד – "איזה שמן! הוא נורא חולה"
  אני גם מצטערת להגיד לך שהם הגיעו למשקל שהם הגיעו בגלל דיאטות שהם עשו, אחרי כל דיאטה כזו הם העלו עוד ועוד במשקל, זו בעיה נוראית, ואני מקווה שהדיאטה הנ"ל לא תוסיף להם.
  בריא יותר להיות במשקל עודף יציב מאשר בדיאטת יו יו.

  כמה שואבים אמרו שהם רצו להגיע לשם כדי ש"יכלאו" אותם ומישהו ייקח עליהם אחריות. כן, לשם מגיע איבוד השליטה. ומסתבר שה-וינלייף הזו זו תוכנית הרזייה מאד יקרה.

  בפעם הבאה תוכנית הריאליטי תהיה בתל השומר ונתחרה למי נחבר את הזונדה ראשונה

 15. ומקווה שההשתתפות בתוכנית תהיה סוג של טיפול בהלם בשבילם, שאחריה הם באמת ישנו את אורח החיים שלהם.

  והערה לכל מתקוממי הביטוי "שואבים אנושיים", אפשר לחשוב. הרי רוב האנשים שמגיעים למשקלים כאלה זה רק בגלל שהם אוכלים בלי הפסקה ומכל הבא ליד.

 16. יאללה יאללה. למכותבת הפוסט ועד לאחרון המגיבים. צריך לשפשף עיניים חזק לנוכח אוסף הדעות הקדמות, ההתחסדות, הצדקנות, העמדת הפנים ושאר ירקות (מלפפונים?) שמרחפים כאן. אין לי עניין בתוכנית כמו ל"רדת בגדול" אז אני לא מסתכל בה וזהו. לא שופט אותה, לא מקטר עליה ולא משתמש בה לייצור שום תורת מידות טובות אלטרנטיבית.. למכותבת הפוסט ועד לאחרון המגיבים כאן, אני מוכן לשים ראש מתחת לגליוטינה, שכולכם הייתם מוכנים לעשות דברים הרבה יותר "משפילים" לו רק ניתנה לכם ההזדמנות והיתה מצלמה בסביבה שמוכנה להביא אתכם אל המירקע, אז יאללה עם הצביעות והקישקוש. אני לא יודע, למשל, מה יותר "משפיל" ממה.להשתתף ב "לרדת בגדול" או להופיע כמבקר קולנוע בתוכנית של חנן עזרן, להגיד את דעתי במשפט וחצי, תוך כדי כך להיקטע שמונה פעמים על-ידי המנחה ובכ"ז להמשיך ולחייך כאילו זה טבעי רק כדי להמשיך ולהיות נוכח על המסך הנכסף. אז חאלס עם השטויות וכבר אמרו חכמים "טול קורה מבין עינייך לפני שאתה מטיף לאחרים."

 17. אני מרחם על האנשים האלה שהם כ"כ חלשי אופי וכ"כ חסרי בושה שיסכימו להתבזות בריאליטי משפיל שלועג להם לעיני כל עם ישראל. לו אני במצבם הייתי אוזר את כל כוחותיי הנפשיים ויורד במשקל בעזרת דיאטנית או קבוצת תמיכה אבל בשום ואופן לא יורד לשפל המדרגה ונותן לתאבי ממון כמו אנשי ערוץ 10 להציג אותי כפריק שואו.

 18. ביקורת כתובה להפליא,
  נו, מקצועית, איך לא
  חשבתי שאולי תשווי למקור
  ותכתבי על המחסור הכלכלי בהפקה
  אבל זה לא ממש העיקר

  העיקר שראית ובאת לספר
  וכל כך יפה

  כי אני
  נהנה יותר מאחד נגד מאה

 19. ההגנה הזו – להציג על המסך זה בסדר אבל לקרוא שואבים אנושיים היא לא, היא בחזקת – הם רצחו, אז למה שאני לא אשדוד גם את הגופות?

 20. שאני אבין, אתה באמת כתבת כאן תגובה שטוענת כנגד אנשים שמבקרים ושופטים אחרים
  אולי תיקח דוג' מהדברים שכתבת בעצמך- אתה הרי תמיד טוען שאין לך כל עניין בבלוג הזה או בדברים שנכתבים בו, אז כדבריך "אל תקרא בו וזהו. אל תשפוט, אל תקטר ואל תשתמש בו להוצאת תיסכוליך האישיים
  פשוט תפטור אותנו מנכחותך

 21. כשקוראים את התגובות שלך עולה דמות של אידיוט רציני. אבל ככל שאני יורד לעומק המלים ניתן לראות בהחלט את המצוקה הריגשית של הכותב.

  אחי לא נעים לי להגיד אבל אני לא מזלזל בך אני פשוט מרחם עליך.

  אני מאחל לך בכנות הרבה בריאות נפשית, שתתגבר על הכעסים שלך ושיהיה לך טוב. באמת עצוב לראות אדם במצבך ולאורך זמן כה רב.

  אני כותב את זה מהלב. לא להתריס,לפגוע או לעצבן. אני כותב למרות שודאי תזלזל בציניות או הינף יד. אבל באמת מאחל לך שתרגיש יותר טוב עם עצמך. גם ברגעים הכנים שאתה עומד לבד מול המראה ומוריד את המחסומים.

  כל טוב.

 22. חלק מן הדברים שכתבת הם נכונים.
  אך אם נסתכל על זה בהשוואה לא לדוגמניות אלא אליך את רזה לא נראה לי שהתמודדת עם השלת שומן זה מצב מאוד מביך ומאוד קשה על התבוננות של האנשים עליך..
  אם הם באים לטלויזיה זה כי הם רוצים לעבור את ההשפלות האלה כדי לחזור למסלול חיים בראי ולחסוף השפלות כל חייהם הם בחרו את זה הם יודעים מה הם עושים.
  אבל אם נסתכל על המשפט שממש חרה לי זה "שואבים אנושים" איך אפשר לקרוא לבן אדם שהוא בידיוק כמוך ואולי בממדים קצת יותר גדולים בכינוי כל כך מזלזל כזה ומחפיר?!
  כל אדם אוהב לאכול אך יש אנשים שיש להם נטיה להשמנה מהירה וכאלה שלא ואולי זה גם הורשה גנטית אז לבוא ולקרוא לבן אנוש בצורה כה מגעילה וחוצפנית זאת בעיה.
  ואפשר גם להגיד עוד דבר.. ולא על מה שרשמת!
  אנשים נוטים ללגלג על אנשים בעלי עודף משקל אבל הם לא יודעים מה הבן אדם מרגיש תאמינו לי שהוא לא היה רוצה להיראות ככה אבל קשה לו זה לא מבחירה שלו להיות ככה הוא גם היה רוצה גוף חטוב. אבל יש פה מין הפליה מנדים אותם מהחברה ואולי לא את רובם אבל מונעים מהם להיות חלק כמו כל אדם אחר.
  מקווה שהעברתי את המסר והפנמתם..

 23. שואבים אנושיים – בגלל האופן בו הם הוצגו: הובאו לחגיגת זלילה דוחה במעדנייה.
  לא בגלל שזה מה שאני חושבת עליהם.

 24. אני חברה בתוכנית וינלייף כבר כמעט שנה, התוכנית לא עובדת ומאד ממרמרת. המון נטשו אחרי החודשיים האינטנסיביים כי בעצם אין שום יחס אישי שאחרי וכל רעיון הקבוצה מתפרק. המון הבינו כמוני שבעצם אין שום הצדקה למחיר כשמה שאתה מקבל זה בעיקר צעידה על דיונה. עדיף מדריך פרטי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s