יש פה מישו מוורדפרס?

(כל האחרים ישתעממו מוות, אז אפשר לוותר)

רוב הזמן אני מרוצה מהבלוג.
בשבועות האחרונים לא.

הכל התחיל כששדרגתי גרסה. מאותו רגע הצ'טקמקה בוקסית ההפניות לולווט. כאילו נתקנא הבלוג בכך שיש פה הפניות לבלוג השני שלי, והחליט לנקום.
עד כה לא הצלחנו (מי שישמע, "הצלחנו", יותר התומכת מאשר אני) לפתור את הבעיה.
ולכן, בכל פעם שאני מישירה מבט לימין, אני מתעצבנת.

אבל זה עוד כלום.

בימים האחרונים אני לא מצליחה להעלות פוסטים מהבית. כלומר, כשאני מנסה לשמור טיוטה, או חלילה לעשות תצוגה מקדימה, אני מקבלת את הודעת הניתוק הזו, כאילו העמוד לא קיים, כאילו אין אינטרנט, אבל ברור שיש. בבתים אחרים, ועל ידי אנשים אחרים – למשל עכשיו – הכל עובד כמו חיה.
זה קורה בשני המחשבים שלי בבית, בשני הדפדפנים, בכל אחד מהם. עשיתי במחשב נקיונות שחבל, לא הותרתי אבן לא הפוכה. לא רק זה, אפילו אתחלתי את הדפדפנים. כלום לא עזר.

בסוף בא א. טכנאי המחשבים, ניקה, סובב, קימט, ואמר שהוא חושב שזה הראוטר. אתחלנו גם אותו, לא עזר. אה, ברור שגם את הקספרסקי השבתנו.

דיאגנוזות עכשוויות:
1. הראוטר נדפק  (מחר אחליף)
2. GOdADDY  המארח את הבלוג, נשחק.

נראה מה יהיה אחרי החלפת הראוטר.

איזה מזל שאני עושה הערב בייביסטר.

++

עדכון, שבת,11.7, 18:55. אחרי 24 שעות עם הראוטר החדש, ככה"נ בו הייתה טמונה הבעיה. עכשיו הכל מצוין. טפו טפו.

תודה לכל היועצים.

11 מחשבות על “יש פה מישו מוורדפרס?

 1. אפשר לבדוק את עניין הראוטר פשוט על ידי חיבור המחשב ישירות למודם וחיוג לספק (כמו שעשינו פעם לפני שהיו לנו ראוטרים). או לחילופין, לקחת את הלפטופ לבית קפה ולבדוק עם האלחוטי שלהם. זהירות עם סיסמאות באינטרנט אלחוטי, כן?
  לגבי גו דדי, יש כרגע מתקפה על שרתים אמריקאיים (יש האומרים שבחסות צפון קוריאה), ויכול להיות שהם מושפעים מזה. אבל אם זה עובד ממקום אחר, ברור שזה לא העניין.

 2. אני חושב שאני לא מבין יותר מהתומכת שלך, אבל אני מוכן לנסות להתמודד עם הקופסה מימין.

  הבעיה השניה גדולה עליי. זה רק בשמירת טיוטה ותצוגה מקדימה? שמירה לפרסום עובדת? עריכת הבלוגרול עובדת?

 3. למי את עושה בייביסיטר?
  חשבתי שבגלילינו כבר עושים לנו בייביסיטר
  בכל אופן זה נשמע כאילו יש להגדיר EXCEPTIONS ב firewall של windows
  ואולי גם בראןטר
  אני מתפלא מאד על הטכנאי שלא עלה על זה
  אגב
  תמיד תהיתי
  כשהטכנאי בא – מבלה שעה ןלא פותר כלום
  שילמת לו?
  כמה?

 4. שתי הבעיות לא קשורות (ואם אני אומר את בזה כזאת סמכותיות זה בטח סימן שזה דווקא כן יכול להיות) אבל למיטב עניות דעתי הבלוג יכול להיות שהוא מקנא בוולוט אבל יותר הגיוני שהוא כועס על זה שתלית לו את כל האקססוריס שלו בצד ימין. תעבירי חלק מהן למטה. חוץ מזה הוולט הזאת יש לה הרגל מגונה לעשות פוסטים בלי כותרות אן ככה זה לפחות ניראה. שלא לדבר על זה שהRSS שלה שבא מתפוז יכול להיות שמביא משם כל מיני מחלות ילדות.

 5. ערב טוב
  חזרתי עכשיו עם בן זוגי מהסינמה סיטי. סרט כל כך משעמם שפשוט שמו נמחק ברגע שיצאנו את שערי הקניון. לפחות מסעדה מעולה ברמת השרון, סוקולוב פינת משהו, פיצתה על העוגמה.
  לעצם הוורדפרס. אינני קאנונית מחשבים, אבל אני סבור שהבעיה איננה במחשב שלך או בדפדפנים. הבעיה נוצרה כתוצאה מריבוי בלוגים שאת מנהלת. ים של סיסמאות, המון גרסאות הפעלה, אחד מתערבב עם השני והנשמה יוצאת, הזיכרון מתבלבל, הלב נשבר. אני מציעה לך עם התחלת פרויקט הקולנוע, לוותר על 4-5 מעשרות הבלוגים שלך, אחרת תגלי יום 1 שגם אתר הקולנוע לא עולה בגלל אותה בעיה, ואז הג'ף מה שמו יתרגז ולא יעביר את ההקצבה. תתרכזי במעט מקומות, אליהם תקדישי את מירב תשומתך.
  בוקר טוב שיהיה לך.

  מ.ב: מקווה שצמצמת נסיעותייך על טוסטוס הקטלני.

 6. בעניין העדכונים מוולווט, זה נראה כמו בעיית קידוד.
  תנסי להסיר את הווידג'ט של ה- RSS ותוסיפי אותו מחדש (מעמוד הווידג'טים). אפשר גם לנסות להתקין תוסף אחר להצגת RSS, שתומך בעברית ובגירסה האחרונה של וורדפרס, ואם כל זה לא הולך, לנסות ליצור לוולווט פיד RSS ב- Feedburner ולשאוב ממנו במקום ישירות מתפוז – אולי זה משהו בפיד של תפוז.

  בעניין פרסום פוסטים, זאת באמת בעיה מעניינת והטכנאית שבי אוהבת בעיות מעניינות, אז קבלי כמה רעיונות:
  קודם כל צריך להבין מאיפה הבעיה מגיעה: מחשב, רשת או וורדפרס.
  זה שניסיתי בשני מחשבים *שלך* בבית זה לא מספיק, כי אולי בשניהם התקנת משהו שיוצר את הבעיה. תנסי לפרסם פוסט מלפטופ של מישהו אחר ברשת הביתית שלך.
  אם זה עובד – הבעיה במחשב(ים) שלך. במקרה כזה הפיתרון הקל הוא פירמוט, הפיתרון הקשה הוא לשבור את הראש מה בדיוק הבעיה.

  אם זה לא עובד, מדובר בבעיית רשת שיכולה לנבוע מהראוטר שלך (האופציה הקלה), מספקית האינטרנט שלך (אופציית הכאב ראש) או מהאחסון שלך (נראה לי פחות סביר).
  בשלב הראשון תחזרי לראוטר. לאתחל ראוטר זה לא מספיק, תנסי לאפס הגדרות. תעדכני גם Firmware – גירסת חומרה (בתמיכה של בזק/הוט שלך יידעו להדריך אותך איך לעשות את שני הדברים).

  אם זה לא הולך, נסי להתחבר דרך ספק אינטרנט אחר (תבקשי ממישהו קרוב יוזר וסיסמה).
  מוצא אחרון: לפנות ל- GoDaddy.

  וכמובן שתמיד אפשר לחזור לוורדפרס 2.7… 🙂

 7. זו יכולה להיות בעיה הרבה יותר פשוטה משנדמה לך. קרה לי משהו דומה אצלי בבלוג – אמנם בלי שדרוג גרסה (כי החלטתי לא לחזור לעולם על התענוג הממושך והמסויט המכונה "ההתקנה הקלה והפשוטה והמפורסמת בת ה-5 דקות של וורדפרס"), אבל שווה לך לבדוק את האפשרות הזו ליתר ביטחון.

  מה שקרה אצלי הוא שלפעמים, בלי סדירות או סיבה נראית לעין, האתר הפסיק להגיב וכל ממשק הניהול השתבש. קרה שלא יכולתי להיכנס בכלל לאתר, שהוא נטען חלקית, שהוא פעל בצליעה. גם במקרה הזה, הגישה ממחשבים אחרים עבדה טוב, ורק אצלי לא – גם מהפיירפוקס וגם מהאקספלורר. מטבע הדברים האשמתי קודם כל את חברת האחסון, שגם אצלי היא Godaddy, אבל התברר שזה לא המצב.

  האשמה היתה דווקא בקוקיז ובזיכרון ה-cache של הדפדפן. נסי את הצעד הבא: בפיירפוקס, תיכנסי ל-tools ואז options. בחרי בלשונית privacy. יש שם שני כפתורים שצריכים לעניין אותך:
  1. הכפתור שכתוב עליו Show cookies. לחצי עליו, ובמסך שייפתח לחצי על Remove all cookies.
  2. הכפתור שמופיע תחת המסגרת Private Data, ועליו כתוב Clear Now. לחצי גם עליו.

  אחרי הצעדים האלה, סגרי את הדפדפן לגמרי, בלי לשמור לשוניות. הריצי אותו מחדש ונסי לגשת לממשק הניהול של הוורדפרס ולהפעיל את הפונקציות הבעייתיות. אצלי זה העלים לגמרי את הבעיה. לפעמים היא חוזרת, אבל חזרה על התהליך פותרת אותה מיד.
  אגב, אני רחוק מלהיות מומחה בוורדפרס, אז אולי זו בעיה אחרת. בכל מקרה, אני מקווה שזה יעזור גם לך, וכדאי ללמוד מזה את הלקח הבא: אל תשדרגי, כלום, לעולם! 😀 לשדרג וורדפרס זה הרבה יותר קשה מאשר להתקין את התוכנה מאפס, ויכולים לקרות כל מיני אסונות שלא ברא השטן. כמו בטלפונים הסלולריים, גם כאן הסיבה ההגיונית היחידה לשדרוג, בשביל פשוטי העם, היא אם האתר נמחה מעל פני האדמה. עדיף להישאר עם הסחורה הישנה, החבוטה – והפועלת.

 8. תודה רבה לכל היועצים.

  בינתיים החלפנו את הראוטר, ועושה רושם שהדברים בסדר. שעות יגידו.

  באשר ללנסות במקומות אחרים, כמו שכתבתי בפוסט: נסֹה-ניסיתי

  "…בבתים אחרים, ועל ידי אנשים אחרים – למשל עכשיו – הכל עובד כמו חיה".

 9. לא מבינה בזה כלום. סינית את מדברת…(איך מבינים בזה ? תומך פרטי ? אוף !)
  תציצי למטה בתגובה שלי למחוברות.

 10. הבעיה בבוקסית ההפניות לולווט היא שכתובים בה דברים כאלה –
  10.7.9
  ללא כותרת
  ,
  ללא כותרת
  ? 2009
  ?

  כי ככה היא אצלי.
  אשקול להחליף ראוטר:)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s