רוצים לגנוב תל-אופן?

אני לא מאמינה שאני, בעלת מוסר-העל-כלילת-המידות, כותבת כאלו מילים, אבל אין אלא להודות בפה מלא: גונבי אופניים, מצאתי לכם את עסקת חייכם. אם תגנבו תל-אופן איש לא ישים לב להיעדרם ואיש לא יחפש אתכם. או אותם. כ-1,500 זוגות שילחה עת"א לדרכם לפני שנה בערך. מעניין כמה נותרו, לאור חוסר העניין של העירייה בשימור הרכוש שלה.

מעשה שהיה כך היה. לפני כשבוע וחצי צמח פתאום זוג תל-אופן בחדר המדרגות בבניין היוקרה בו אני מתגוררת. ביום הראשון רק לכסנתי מבט לירקרקים שהיו נעולים במנעול חדש וכלל לא תל-אופני. ביום השני אמרתי ממממ, מעניין. ביום השלישי התקשרתי למוקד 106. המוקדנית התרגשה מאוד, נתתי לה גם את המספר הסידורי של האופן, משוכנעת בטיפשותי שתרים אחריו בכל העיר. היא הבטיחה שמיד תעביר למוקד התל-ים וצ'יק צ'ק יקחו אותם הביתה, שהרי אין מצב של שכירות למשך כה הרבה זמן ואף לא קשירה במדרגות, גם לא למטרות עינוג. כה מבסוטה הייתי מהאזרחות הטובה שגיליתי ומיעילות ה-106.

אבל כמו שיכול כל קורא בלתי מיומן להבין, בעיקר זה הבקיא בנעשה במולדתו, שמחתי הייתה מוקדמת. בתום שבוע עסוק בו אני עולה ויורדת במדרגות, שמתי לב שהזוג עוד שם. לא זז מילימטר, נעול ונצור.

ובכן חזרתי אתמול בלילה הביתה והתקשרתי למוקד שוב. המוקדן הצליח לאתר את פנייתי הקודמת, וארגן לשנינו שיחת ועידה עם המוקדנית בתל-אופן. מהשיחה מלאת הכשלים הבנתי שאין לתלים שום דרך מעקב אחר האופניים שלהם, שבאופניים אין צ'יפ המורה למוקד איפה הם, ושגם אם תקחו היום שמונים זוגות ותזרקו לים איש לא ישים לב. הסיבה שלא לקחו את האופניים במשך שבוע, כך לדבריה, היא שבבניין (היוקרה) שלי יש קוד נעילה לדלת. אמרתי לה, אבל בשביל מה יש לכם את מס' הטלפון שלי? הרי יכולתם להתקשר? לא הייתה לה תשובה. בקיצור, אמרה לי, בשעות הקרובות יבואו לאסוף את האופניים המנותקים מעמם. זה מעשה שעושים רק בשעות הקטנות, הסבירה לי. אני מצדי נידבתי את שעות השינה שלי ואמרתי לה, אם לאנשי האופן תהיה בעיה להיכנס או למצוא, שיתקשרו אלי, אבוא להצילם!

הם לא התקשרו, ובבוקר קמתי מאושרת כיונק דבש, יצאתי החוצה (אחרי שאספתי את העיתונים), ו— נכון! האופניים היו באותו מקום בו השארתי אותם חמש שעות קודם! השעה הייתה שש וחצי בבוקר והתקשרתי עצבנית למוקד 106. המוקדן היה פחות עירני ממני, התעצבן על שצעקתי עליו, ואמר שתכף יפנה למוקד התל-אופן. אמרתי לו שמאחר שהעיריה נכשלה בעבודתה, שייתן לי תמספר שלהם, אני כבר אטפל בסיפור. ענה לי הלה: אין להם טלפון, והבטיח להתקשר אלי חמש-עשר דקות לאחר מכן.

אוקיי, ברור שהכי לא, כמאמר לירון ויצמן, אז גיגלתי שנייה ומצאתי את המספר של תל-אופן, כוכבית 6070. התקשרתי, חיכיתי, דיברתי, הסברתי, אמר לי מוקדן התל החדש דברים הפוכים למה שאמרה לי שבע שעות קודם החברה שלו, אבל שכנעתי אותו, והוא הבטיח שהוא כבר שולח גרר לאופן. ואכן, אחרי חצי שעה שמעתי קרדומים בחדר המדרגות. מאחר שהרעש לא פסק יצאתי החוצה, והנה איש האופן עם קאטר באורך חצי מטר חותך את המנעול. רק מה הבעיה? המנעול עטוף היה בבד משיי, והוא נאבק בו. נו, אז הבאתי לו מספריים, ובשעה טובה פינו כולם את חדר המדרגות: האיש, האופניים הירוקים, הקאטר הענק והמנעול עטוף המשי.

ועכשיו אני מחפשת מאבק חדש להשקיע בו את האנרגיות השליליות היצירתיות שלי.
אולי אלך על להזיז את הים טיפה קדימה.

30 מחשבות על “רוצים לגנוב תל-אופן?

 1. בחיי שאת לא נורמאלית … לקום בשש וחצי לפנות בוקר …. אחרי 5 שעות שינה …
  ולהיות מספיק מאופס כדי לחייג 106 ??? לצעוק על המוקדן ..
  ואחרי כל זה עוד לחייג לאיזה מוקד כוכבית … אני גם ב 10 בוקר לא מסוגל לעשות את זכל זה .

  דורון

 2. הסיבה מאוד פשוטה דבורית… למה להם להתאמץ!? הרי ברגע שהאופניים נגנבו, 1200 ש"ח מהשוכר הנפגע נגבו ואת רכושה העירייה כיסתה (ואפילו נשאר קצת עודף אני בטוח)
  ואת ברוב חוצפתך(!) גרמת להם לעבוד(!!!) אויה!! וכנראה שאת העודף שיכלו לחסוך הם הוציאו על הגרר שנדרש לסוע במיוחד עד ביתך… ואת יודעת מה עלויות הדלק היום? 😉

 3. אם כבר נגעת בקודש הקודשים, הבאת גאולה לעולם, ונשאת שם פינס (לשווא) אבקשך לשמור על דיוק- הברור הוא שכן, הלא הוא הכי, וכמאמר הויצמנית- "ברור שכן" ו"הכי לא". להבא.

 4. ד”ש ממחביא האופניים: החבאתי אותם בחדר המדריגות שלך, די גבוה, בידיעה ששם לא יחפשו אותם. אני בכלל באילת. עד החורף הבא, כן?

 5. שאפו! ושוב שאפו!!!

  העירייה הרי טוענת שאם לא מחזירים את האופניים תוך 24 שעות מיד מחויבים בארבעת אלפים שקל או משהו.
  ואני תוהה האם הגנב עשה את זה מיאוש – הרי ביפו, בתחנה של שוק הפשפשים, אף פעם אין אופניים. פשוט לא ממלאים שם.

 6. שלום דבורית

  האופניים הושכרו על ידי לקוחה מזדמנת שלא נעלה אותם כראוי (וכך נגנבו).
  בעקבות המקרה שהצגת התקיימה ישיבה של מנהל מוקד 106 ונציגי תל-אופן במטרה לשפר את התקשורת בין המוקדים.
  בישיבה הוחלט כי כל פניה תטופל תוך 24 שעות ומוקד תל אופן ידווח ל106 כיצד טופלה התלונה.

  תודה לך על הערנות, ההצקות והאזרחות הטובה.

 7. שאפו.
  אני גם הייתי מדווח, אולי אפילו קצת מציק, אבל בטח שלא כמוך.
  מה שבוודאות לא הייתי עושה, זה כותב על זה בשמי המלא, קל וחומר לו הייתי מתגורר ביפו…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s